Bir Sonraki Blog Bir Önceki Blog

Unibble’la Müzik Dolu Bir Gün

Unibble’la Müzik Dolu Bir Gün

Yürürken, spor yaparken, ofiste çalışırken, seyir halindeyken hatta uykuya dalarken kulaklarımızda sevdiğimiz müzikler olması her daim iyi gelir ve ilham verir. Notalara kendinizi bırakmak bazen odağı arttırırken bazen de rahatlatır. Müziğin nörolojik olarak üzerimizde bıraktığı etkiye dair pek çok bilimsel çalışma da mevcut.

Gün içinde küçük molalar verip sağlıklı atıştırmak istediğimiz anlarda bizim kulağımıza sevdiğimiz ve bize iyi gelen müzikler eşlik ediyor. Hatta her biri iyi hissettiren leziz Unibble ürünlerini şarkılarla eşleştirmeye karar verdik ve bir Energy Box açtık. İçinde Coco Lemon Heaven, Goji Berry Chocolate, Apple Pie Mix, Pineapple Granola ve Raw Bites bulunduran bu kutu bakın bize nasıl duygular hissettirdi?


Coco Lemon Heaven

Hindistan cevizi, limon ve kajudan oluşan bu küçük enerji topları tadı ve kokusuyla yiyene kendini adeta tropik bir adada hissettiriyor. Kış ortası yense bile yaz ruhunu daima yaşatan Coco Lemon’I yerken haliyle de kulağımızda neşeli ezgiler çalıyor. Biraz Hawaii esintileri belki üzerine biraz da caz notaları yanında da Coco Lemon’dan yayılan tropik kokular. Güne başlamak için harika bir yol!

Loads of Love – Joe Harnell His Piano and Orchestra

Goji Berry Chocolate

Bitter çikolata kaplı bu goji taneleri içimizdeki küçük çocuğu uyandırıp bizi tatlı kaçamaklar yapmaya heveslendiriyor. Yoğun çalışma saatlerinin ardından mola vermek istediğimizde çikolata ve gojinin mükemmel uyumunu deneyimlemek aşırı iyi bir hareket oluyor! Çikolatanın vermiş olduğu mutluluk ile böyle anlarda da arka fonda tabii ki neşeli şarkılar çalıyor.

Jump In The Line – Harry Belafonte

Apple Pie Mix

Tarçın kokusunun bir yandan rahatlatırken bir yandan da odak arttırdığını biliyoruz. Bu yüzden özellikle de ofiste çalışırken tarçınlı kurutulmuş elma, kuru üzüm ve cevizden oluşan bu güçlü karışım tokluk hissi yaratırken projelerimize yoğunlaşmamızı ve verimli işler çıkarmamızı sağlıyor. Sanıyoruz ki bu anlarda klasikleşmiş eserler ile verimimiz daha da artıyor.

Symphony No. 40 in G Minor – Wolfgang Amadeus Mozart

Pineapple Granola

İşte yine kendimizi tropik bir adada hissettiren Unibble ürünü! Bazen sabahın erken saatlerinde kahvaltı yerine bazen de gün arası atıştırmalık yerine tükettiğimiz bu granola içindeki kurutulmuş ananasın kokusu ile duyularımızı açıyor ve hızlıca enerji almamızı sağlıyor. Bu da bazen dans etme isteği yaratıyor olabilir!

Grace Kelly – MIKA

Raw Bites

İşleri toparladık, ofisten çıkmaya hazırlanıyoruz derken eve dönüşte yolda bizi bekleyen trafik ve ani atıştırma ihtiyacının en güzel çözümü Raw Bites’ta yer alıyor. Birkaç ısırıkta verdiği enerji ile doğrudan spora bile gidebiliriz! İçindeki hurma ve badem hem sağlıklı yağ ihtiyacımız karşılıyor hem de lif kaynağı oluyor. Ritmi hiç düşmeyen müziklerle spor yaparken tüketmek ideal.

Uptown Funk – Mark Ronson feat. Bruno Mars