Bir Sonraki Blog Bir Önceki Blog

Pazar Kahvaltılarına Farklı Bir Alternatif: Pancake ve Granola

Pazar Kahvaltılarına Farklı Bir Alternatif: Pancake ve Granola

Pazar sabahları kurulan bol çeşitli ve uzun sohbetli kahvaltı masalarının keyfini sevdiğini biliyoruz. Bu keyfi tatlı, sağlıklı ve lezzetli alternatifler ekleyerek arttırmak için pancake yapmak her zaman harika bir fikirdir. Hazırlaması çok pratik olan bu minik hamurdan pufları tam buğday unu kullanarak kalorisini daha düşük hale getirebilirsin. Bizim tarifimizde bu ayrıntının dışında ufak bir sunum önerimiz de olacak. Her zaman süt veya yoğurt ile tüketmeye alıştığımız granolayı farklı bir şekilde kullanabilmek için fikir verecek bu tarif ile klasik bir pancake sunumunu granola ile zenginleştirip yerken çıtır çıtır eden bir lezzet yakalayabilirsin.


Malzemeler (6-8 adet pancake)

1 yumurta

250 mL süt

1 yemek kaşığı zeytinyağı

7 gr kabartma tozu

150 gr tam buğday unu

Unibble Blueberry Banana Granola

İsteğe göre 1 tutam tarçın ve vanilya

Yapılışı

Geniş bir kapta un ve kabartma tozunu yani kuru malzemeleri karıştır.

Bir başka kapta süt, yumurta ve zeytinyağını karıştır.

Sıvı ve kuru karışımları homojen olacak şekilde elde veya mikser yardımıyla çırp.

Pancake harcını 15-20 dakika kadar dinlendirdikten sonra orta ateşte ısıtılmış ve hafifçe yağlanmış tava üzerine 1’er çorba kaşığı parçalar halinde dök ve her iki tarafını da pişir.

Pancakeleri servis tabağına dizdikten sonra bir miktar eritilmiş bitter çikolata veya balı üzerinde gezdir ve Unibble Blueberry Banana Granola’dan 4-5 tutam serp. Orman meyveleri ile süsledikten sonra servise hazır. Afiyet olsun!