Bir Sonraki Blog Bir Önceki Blog

Apple Pie Mix ve Vinegret Soslu Salata

Apple Pie Mix ve Vinegret Soslu Salata

Genelde sağlıklı beslenmeyi çağrıştıran ama nedense doyurucu olduğu düşünülmeyen salatalara renk ve lezzet katmak aslında çok kolay. Farklı tatları bir araya getirip iyi bir sos ile salatayı harmanladığında ortaya çıkan tabak hafif bir ara öğünden doyurucu bir ana öğüne dönüşebilir. Biz Akdeniz yeşillikli klasik bir salataya biraz değişiklik katmak adına Unibble’In tarçınlı kuru elma dilimleri, ceviz içi ve kuru üzümden oluşan Apple Pie Mix’ini ekledik. İçeriği ile elmalı payı yani bir tatlıyı akla getiren bu ürün salataya da çok yakıştı. İçeriği ile enerji ve lif kaynağı olan bu karışımı tek başına da severek tüketebileceğin gibi salatalarına da katarak hafif ama çok lezzetli bir öğün yaratabilirsin. Afiyet olsun!


Apple Pie Mix ve Vinegret Soslu Salata

Malzemeler

Salata

150 gr karışık Akdeniz yeşillikleri

8-10 yaprak körpe ıspanak

1 paket Unibble Apple Pie Mix

Üzerine eklemek için istediğin ölçüde taze yaban mersini, çekirdek içi ve nar taneleri

Vinegret Sos

60 mL zeytinyağı

20 mL elma sirkesi

1 misket limonunun suyu (limon da kullanılabilir)

1 çay kaşığı bal

1 tutam tuz

1-2 dal taze kişniş (isteğe bağlı)

Yapılışı

1. Salatanın sosunu yapmak için tüm sos malzemelerini bir blender’a koyup homojen bir şekilde karışana kadar çırp. Kullanacağın vakte kadar buzdolabında muhafaza edebilirsin.

2. Tüm salata malzemelerini yıkayıp temizledikten sonra iyice kurumlarını sağla. Sonrasında yemekten keyif aldığın boya göre doğrayarak servis edeceğin kaseye aktar.

3. Sonrasında Unibble Apple Pie Mix, yaban mersini, çekirdek içi ve narları bir kısmını içine karışacak bir kısmını da üzerine serpecek şekilde salatanın üzerine dağıt.

4. Salatayı servis edeceğin an sosunu dökmeni öneririz. Böylece salata diriliğini daha uzun süre koruyabilir. Bu salataya birkaç tutam toz tarçın ve Manchego ve parmesan gibi aroması kuvvetli bir peynir ekleyerek kontrast tatlar yakalayabilirsin.