Bir Sonraki Blog Bir Önceki Blog

Antioxidant Trail Mix ile Enerji Topları

Antioxidant Trail Mix ile Enerji Topları

Mutfakta uzun saatler geçirerek yeni lezzetler yaratmak oldukça keyifli ama bazen de hızlıca hazırlayabileceğin pratik tariflere ihtiyacınız olabilir. Pişirme işlemi uygulamadan, ölçülerini tamamen kendi damak zevkine göre ayarlayabileceğiniz, lezzetli ve sağlıklı enerji topları yapmak oldukça kolay. Hazırladıktan sonra buzdolabında 2-3 gün saklayabileceğin bu minik enerji barlarını yaptıkça yanın taşıyabilir, çalışırken atıştırmalık ihtiyacı hissettiğinde bir alternatif olarak kullanabilirsin. Bu tarifi hazırlarken farklı kuru meyveler kullanabilirsin. Biz içerdiği antioksidan özelliği, enerji miktarı ve içindeki meyve çeşitliliği ile Antioxidant Trail Mix’i tercih ettik. Badem, dut, ceviz, goji berry, kabak çekirdeği ve siyah üzüm içeren bu Trail Mix ile deneyeceğin tüm tariflerde lezzet ve enerji ön planda olacak.


Antioxidant Trail Mix ile Enerji Topları


Malzemeler

2-3 adet kuru erik

1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi

1 çay kaşığı bal veya agave şurubu

1 tutam tarçın

3 yemek kaşığı Antioxidant Trail Mix


Yapılışı

1. Tüm malzemeleri bir blender’a al ve tamamen toz haline getirmeden aralarında ufak parçaları kalacak çekilde blender’da çek.

2. Üzerine yağlı kağıt serili bir tepsi veya tabağa karışımı istediğin boylarda yuvarlayarak diz. Eğer yuvarlarken toparlaması zor oluyorsa biraz bal ekleyerek sorunu çözebilirsin.

3. Dizili minik topları dağılmamaları için buzdolabında yaklaşık olarak 2-3 saat beklettikten sonra servis edebilirsin. Afiyet olsun!